Biz Kimiz - ANKARUNNING | RunningWild

BİZ KİMİZ

BİZ KİMİZ?

Türkiye'de son yıllarda koşu sporu hızla gelişmeye devam ediyor. Tüm ülkede yayılmaya devam ediyor. Ülkemizde bu konuda kendini en hızlı geliştiren şehirlerden biri olan Ankara hızla ve daha çok devam ediyor. Ankara sporu zaten seviyor ancak sokaklara çıkmıyordu. Mevsim koşulları ve kısıtlı parkurlar başlıca engel sebeplerinden biriydi. Ta ki biz, hava koşullarına ve kısıtlı parkurlara rağmen sokaklara çıkana kadar!!!

17-50 yaş aralığı, öğrenci, çalışan, ev hanımı, emekliliği yaklaşan, emekliliği henüz aklına dahi getirmemiş olan, amatör sporcu, profesyonel sporcu yani kısacası mesleki anlamda da oldukça heterojen bir grup ile birlikte 2014 Ağustos ayından beri koşuyoruz.

Her yıl ortalama yol/arazi, yurt içi/yurt dışı toplamda 20'den fazla yarışa katılım sağlıyoruz. Spor yapmak isteyen, bireysel hedefleri olan, eğlence ve fit yaşam için koşmak isteyen herkese yardımcı olmak için elimizden gelen tüm özeni göstermeye hazırız. İsteriz ki daha çok kişiyi özendirelim, daha çok kişinin sadece ilgisini çekmekle kalmayıp, onları koşunun içine çekelim.

Nerelerde Koşuyoruz?

Ankarunning koşu grubundan öte beraber bolca vakit geçiren bir aile. Hafta içi koşumuz; Her Çarşamba 19.50’de Arcadium AVM önünde başlar. Yaptığımız ısınma sonrası başladığımız 10 km’lik parkurda mutlaka birlikte koşabileceğin birileri vardır. Herkes kendi performansına göre bu parkuru isterlerse 5 km'de isterlerse 3 km'de tamamlayabilirler.

Hafta sonu koşumuz ise her Pazar Yazın 07:00'da ila kışın ise genellikle 07:50’de Eymir Gölü Otoparkında start alır. 5K ve 10K olarak planlanan koşu rutinimizde Eymir Gölü’nün tamamını kapsayan 10.5 km’lik parkurun tamamını koşan koşucularımızın parkuru tamamlaması sonrasında haftasonu koşumuz sona erer.

Sosyal medya hesaplarımızı ve web sitemizi takip etmen bize katılman için yeterli olacaktır. Görüşmek üzere.

205

Koşu

32

Derece

45

Üye