Biz Kimiz - ANKARUNNING | Koşmayan Kalmasın

BİZ KİMİZ

Biz Kimiz

Türkiye de son yıllarda koşu sporu hızla gelişmeye devam ediyor. Şehir şehir, il il tüm ülkeye yayılıyor. Ülkemizde bu konuda kendini en hızlı geliştiren şehirlerden biri olan Ankara hızla koşmaya devam ediyor. Ankara halkı sporu zaten seviyordu. Ancak sokaklara çıkmıyordu. Mevsim koşulları ve kısıtlı parkurlar başlıca engel sebeplerinden biriydi. Ta ki biz, hava koşullarına ve kısıtlı parkurlara rağmen sokaklara çıkana kadar!!!

17 – 45 yaş aralığı. Öğrenci, çalışan, ev hanımı, emekliliği yaklaşan, emekliliği henüz aklına dahi getirmemiş olan, amatör sporcu, profesyonel sporcu yani kısacası mesleki anlamda da oldukça heterojen bir grup ile birlikte 2014 Ağustos ayından itibaren koşuyoruz.

Her yıl ortalama yol/arazi, yurtiçi/yurtdışı toplamda “20 yarış” üstü katılım gösteriyoruz. Spor yapmak isteyen, bireysel hedefleri olan insanlara yardımcı olmak için elimizden gelen tüm özeni göstermeye hazırız. İsteriz ki, daha çok kişiyi özendirelim, daha çok kişinin sadece ilgisini çekmekle kalmayıp, onları koşunun içine çekelim.


Nerelerde Koşuyoruz?

Ankarunning koşu grubundan öte beraber bolca vakit geçiren bir aile. Hafta içi koşumuz; Her Çarşamba 19.50’de Arcadium AVM önünde start alır. Yaptığımız ısınma sonrası başladığımız 10 km’lik parkurda mutlaka birlikte koşabileceğin birileri vardır.

Hafta sonu koşumuz; Her Pazar 07.50’de Eymir Gölü Otoparkı’nda start alır. 5K ve 10 K olarak planlanan koşu rutinimizde Eymir Gölü’nün tamamını kapsayan 10.5 km’lik parkurun tamamını koşan koşucularımızın parkuru tamamlaması sonrasında haftasonu koşumuz sona erer.

Sosyal medya hesaplarımızı ve web sitemizi takip etmen bize katılman için yeterli olacaktır. Görüşmek üzere.

250

Koşu

280

Derece

240

Üye